RSS feed for Cinema_Strikes

Cinema_Strikes has watched 179 animated films.

  • Lego DC Batman: Family Matters

    ★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Promare

    ★★★★

  • Rebooted

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★½

  • Bao

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Saving Sally

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Gantz:O

    ★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★½

  • Seoul Station

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • Sanjay's Super Team

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Miss Hokusai

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Lava

    ★★★½

  • The Book of Life

    ★★★

  • The Boxtrolls

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★★

  • Planes

    ★★½

  • Despicable Me 2

    ★★★

  • Monsters University

    ★★½

  • Kick-Heart

    ★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Asura

    ★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★★

  • Starship Troopers: Invasion

    ★★

  • Brave

    ★★★½

  • Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

    ★★½

  • Rio

    ★★★

  • Rango

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★

  • Megamind

    ★★½

  • Superman/Batman: Apocalypse

    ★★½

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★

  • Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

    ★★★

  • Despicable Me

    ★★★

  • Toy Story 3

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★

  • The Illusionist

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★½

  • The Haunted World of El Superbeasto

    ★★★

  • 9

    ★★★

  • A Town Called Panic

    ★★★½

  • Up

    ★★★½

  • Lala Pipo: A Lot of People

    ★★★

  • Coraline

    ★★★½

  • Mary and Max

    ★★★½

  • Star Wars: The Clone Wars

    ★★

  • Ponyo

    ★★★½

  • Waltz with Bashir

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★½