• Aquaman and The Lost Kingdom

    ½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • The Nailhitter

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Schumacher

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Time

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • medicament

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Allen v. Farrow

  • Judas and the Black Messiah

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Education

  • Alex Wheatle

  • Small Axe

  • Mank

  • Soul

    ★★★★

  • The Plumber

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

  • Another Round

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★★

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • The Father

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Cuties

  • Bad Boys for Life

  • Underwater

  • Patients Of A Saint

  • Dolittle

    ½

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★½

  • Dark Waters

  • Richard Jewell

  • Queen & Slim

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

  • The Jesus Rolls