• The Last Letter from Your Lover

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Soul

    ★★★★

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • Work It

    ★½

  • The Kissing Booth 2

  • Becoming

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Horse Girl

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Hair Love

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • Colours

  • Midsommar

    ★★★★★

  • When They See Us

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Native Son

    ★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½