• The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • CODA

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

    ★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Tesla

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½