RSS feed for CinemaClown

CinemaClown has logged 31 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Past

The Past

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Network

Network

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry