RSS feed for CinemaClown

CinemaClown has logged 31 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of Silicon Valley

Pirates of Silicon Valley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Riding: The Year of Our Lord 1983

Red Riding: The Year of Our Lord 1983

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Red Riding: The Year of Our Lord 1980

Red Riding: The Year of Our Lord 1980

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Riding: The Year of Our Lord 1974

Red Riding: The Year of Our Lord 1974

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Taken

Taken

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Elite Squad: The Enemy Within

Elite Squad: The Enemy Within

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In a Better World

In a Better World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Flight

Flight

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry