Sort by

CinemaCl🎃wn has logged 15 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Macbeth

Macbeth

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry