CinemaCl🎃wn has logged 183 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ran

Ran

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Conor McGregor: Notorious

Conor McGregor: Notorious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maelström

Maelström

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry