Sort by

CinemaCl🎃wn has logged 200 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Quiet Duel

The Quiet Duel

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hero

The Hero

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Devi

Devi

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rififi

Rififi

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
Read the review Edit this entry  
02
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Three

Three

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pulse

Pulse

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shutter

Shutter

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry