Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Parade

Death Parade

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
takt op.Destiny

takt op.Destiny

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Revengers

Tokyo Revengers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kristy

Kristy

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Promare

Promare

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Dorohedoro

Dorohedoro

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rin: Daughters of Mnemosyne

Rin: Daughters of Mnemosyne

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
27
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
She and Her Cat: Everything Flows

She and Her Cat: Everything Flows

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry