Sort by

CinemaCyn has logged 214 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Dorohedoro

Dorohedoro

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chainsaw Man

Chainsaw Man

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rin: Daughters of Mnemosyne

Rin: Daughters of Mnemosyne

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
27
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
She and Her Cat: Everything Flows

She and Her Cat: Everything Flows

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Smiling Friends Go to Brazil!

The Smiling Friends Go to Brazil!

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Transformers

Transformers

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Constantine: The House of Mystery

Constantine: The House of Mystery

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Watcher

The Watcher

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry