• Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Togo

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Tone-Deaf

    ½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Pete Holmes: Dirty Clean

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

    ★★★★★

  • The Professor

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Halloween

    ★★

  • Next Gen

    ★★★

  • The Predator

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Summer of 84

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Psych: The Movie

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Geostorm

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Creep 2

    ★★½