Cinemaddict has logged 15 entries for films during November 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Following

Following

1998
×
★★★
Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★
Edit this entry  
08
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mike Birbiglia: What I Should Have Said Was Nothing

Mike Birbiglia: What I Should Have Said Was Nothing

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Playing for the Mob

Playing for the Mob

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Proof

Proof

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Oblivion

Oblivion

2013
×
★½
Read the review Edit this entry