RSS feed for CinemaFanatic
Sort by

CinemaFanatic has watched 254 family films.

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Ferdinand

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Cars 3

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • A Dog's Purpose

    ★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Trolls

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Sing

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Nine Lives

    ½

  • Pete's Dragon

    ★★★½

  • Ice Age: Collision Course

    ★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • The BFG

    ★★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★

  • The Jungle Book

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • The Peanuts Movie

    ★★★★½

  • Pan

    ★½

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★

  • Minions

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Tomorrowland

    ★★★★

  • Home

    ★★½

  • Cinderella

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★★½

  • Strange Magic

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★★

  • Penguins of Madagascar

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • The Boxtrolls

    ★★★½

  • Earth to Echo

    ★★★

  • Maleficent

    ★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★½

  • Muppets Most Wanted

    ★★★★

  • Rio 2

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★★★

  • Free Birds

    ★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★★½

  • Planes

    ★½

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

    ★★

  • The Smurfs 2

    ★½

  • Turbo

    ★★★

  • Despicable Me 2

    ★★★★