RSS feed for CinemaFanatic

CinemaFanatic has watched 25 music films.

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Trolls

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Rock the Kasbah

    ★½

  • Strange Magic

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Rock of Ages

    ★★★

  • The Muppets

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

    ★★

  • Walk the Line

    ★★★★½

  • Fantasia 2000

    ★★★½

  • Muppet Treasure Island

    ★★★½

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★★

  • Wayne's World

    ★★★★

  • Rock-A-Doodle

    ★½

  • An American Tail

    ★★★★½

  • Amadeus

    ★★★★★

  • The Great Muppet Caper

    ★★★½

  • The Blues Brothers

    ★★★★½

  • The Muppet Movie

    ★★★★

  • Saturday Night Fever

    ★★★★½

  • Singin' in the Rain

    ★★★★★