Sort by
  • This Place Rules

    ★★½

  • Babylon

    ½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Russia 1985-1999: TraumaZone

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★½

  • Amsterdam

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • White Noise

    ★★

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Elvis

    ★★★

  • George Carlin's American Dream

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • The Super Bob Einstein Movie

  • Don't Look Up

    ½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Mayor Pete

  • House of Gucci

    ★★

  • Robin Robin

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The Windshield Wiper

    ½

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Val

  • The Velvet Underground

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Bestia

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

  • Allen v. Farrow

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

  • Affairs of the Art

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Tiger

  • Death to 2020

  • News of the World

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • The Accidental President

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • My Psychedelic Love Story

    ★★★

  • 537 Votes

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Belushi

  • Zappa

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • The Comey Rule