Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bloodeaters

Bloodeaters

1980
×
Read the review Edit this entry  
26
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★★
Edit this entry  
09
Bliss

Bliss

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
They're Watching

They're Watching

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Thriller: A Cruel Picture

Thriller: A Cruel Picture

1973
×
★★★
Edit this entry  
20
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Noises Off...

Noises Off...

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Animal House

Animal House

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Lost Skeleton of Cadavra

The Lost Skeleton of Cadavra

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Back to School

Back to School

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Leatherface

Leatherface

2017
×
Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Less than Zero

Less than Zero

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
XX

XX

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry