Sort by

cinemagazine has logged 66 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Debug

Debug

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Agency

The Amazing Agency

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Asterix: The Mansions of the Gods

Asterix: The Mansions of the Gods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bibi & Tina

Bibi & Tina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love at First Fight

Love at First Fight

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lost River

Lost River

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Reach Me

Reach Me

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hungry Hearts

Hungry Hearts

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kidnap - Bo's Most Exciting Holiday Ever

Kidnap - Bo's Most Exciting Holiday Ever

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rain Fall

Rain Fall

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jimi: All Is by My Side

Jimi: All Is by My Side

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seal Team Eight: Behind Enemy Lines

Seal Team Eight: Behind Enemy Lines

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halo: Nightfall

Halo: Nightfall

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bademeisters

Bademeisters

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside the Fifty Shades: Real Women Confess

Inside the Fifty Shades: Real Women Confess

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Apostle

The Apostle

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Northmen: A Viking Saga

Northmen: A Viking Saga

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Second Coming

The Second Coming

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Kids Go To Hell

Bad Kids Go To Hell

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
The Nut Job

The Nut Job

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Giallo

Giallo

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Drown

Drown

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Futuro Beach

Futuro Beach

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bermuda Tentacles

Bermuda Tentacles

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Liza, the Fox-Fairy

Liza, the Fox-Fairy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Revenge of the Green Dragons

Revenge of the Green Dragons

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Box Room

Box Room

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sunrise

Sunrise

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Canal

The Canal

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frank

Frank

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dancing on the Volcano

Dancing on the Volcano

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
III

III

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mimesis: Night of the Living Dead

Mimesis: Night of the Living Dead

2011
×
★★
Read the review Edit this entry