Travis has logged 538 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Legend of the Millennium Dragon

Legend of the Millennium Dragon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nun

The Nun

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Quadrophenia

Quadrophenia

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pal Joey

Pal Joey

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla vs. SpaceGodzilla

Godzilla vs. SpaceGodzilla

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The King and I

The King and I

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Town

On the Town

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cabin in the Sky

Cabin in the Sky

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday

Friday

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Class of Nuke 'Em High

Class of Nuke 'Em High

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
South Pacific

South Pacific

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cyber Wars

Cyber Wars

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Tales of Hoffmann

The Tales of Hoffmann

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gymkata

Gymkata

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fame

Fame

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Father the Hero

My Father the Hero

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oklahoma!

Oklahoma!

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alexander's Ragtime Band

Alexander's Ragtime Band

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Executive Suite

Executive Suite

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry