Sort by
  • The Limbo Jar

  • Seance of the Past

    ★★★★

  • AUTOMATON

  • Medicament Never Stop Never Stopping

  • Athena

    ★★★½

  • The Next 365 Days

    ½

  • Inside the Mind of a Cat

  • Prey

    ★★½

  • Nope

  • Dave Chappelle: What's in a Name?

  • We Cry Together

    ½

  • What Is a Woman?

    ½

  • Broker

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Crimes of the Future

  • Godland

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • R.M.N.

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Rubbers

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Projections

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Fog Door

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • West Side Story

    ★★½

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Louise

  • Embers

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Magnetic Fields

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★★

  • Lust

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★½

  • In the Mood for Love - Day One

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • 9/21/21

  • Squid Game

    ★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • The Humans

    ★★½

  • Benediction

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Happening

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★

  • He's All That

    ½