Sort by

Sara has logged 158 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★½
Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
21
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Inside Out

Inside Out

2015
×
Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Native Son

Native Son

2019
×
★★
Edit this entry  
11
GUO4

GUO4

2019
×
Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Edit this entry  
06
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
Edit this entry  
02
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★½
Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
Edit this entry  
30
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
Edit this entry  
27
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
Edit this entry  
26
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Edit this entry  
26
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
Edit this entry  
28
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Haunt

Haunt

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Why Horror?

Why Horror?

2014
×
★½
Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Demons

Demons

1985
×
Edit this entry  
02
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gable and Lombard

Gable and Lombard

1976
×
Edit this entry  
25
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★
Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
Edit this entry  
13
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
Read the review Edit this entry