• Aquaman and The Lost Kingdom

    ½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Nevertheless,

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • A Teacher

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★★

  • My First Summer

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Secret Garden

    ★★

  • #Alive

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • The Paley Center Salutes Parks and Recreation

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★