Sort by

Gabriel Armstrong has logged 355 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Star

The Star

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ted

Ted

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Where the Red Fern Grows

Where the Red Fern Grows

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Curious George: A Very Monkey Christmas

Curious George: A Very Monkey Christmas

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry