RSS feed for CinemaRespect

CinemaRespect has logged 10 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry