Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Grease

Grease

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Death Walks on High Heels

Death Walks on High Heels

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Righteous Kill

Righteous Kill

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Willard

Willard

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Strange Behavior

Strange Behavior

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Total Recall

Total Recall

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Switchblade Sisters

Switchblade Sisters

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alligator 2: The Mutation

Alligator 2: The Mutation

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fearless Hyena

Fearless Hyena

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rats: Night of Terror

Rats: Night of Terror

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Day for the Cut

Bad Day for the Cut

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Narrow Margin

Narrow Margin

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Q & A

Q & A

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cockfighter

Cockfighter

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Town Called Bastard

A Town Called Bastard

1971
×
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Black Panther

The Black Panther

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lust in the Dust

Lust in the Dust

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry