Sort by

Evan has logged 512 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gigli

Gigli

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Heartbreakers

Heartbreakers

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Left Behind

Left Behind

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moon

Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Ninja 5

American Ninja 5

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
American Ninja 4: The Annihilation

American Ninja 4: The Annihilation

1990
×
Read the review Edit this entry  
16
American Ninja 3: Blood Hunt

American Ninja 3: Blood Hunt

1989
×
Read the review Edit this entry  
15
American Ninja 2: The Confrontation

American Ninja 2: The Confrontation

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
American Ninja

American Ninja

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Gothic

Gothic

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rob Roy

Rob Roy

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Over the Top

Over the Top

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cyborg

Cyborg

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Dillinger

Dillinger

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blown Away

Blown Away

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hawks

Hawks

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fifty/Fifty

Fifty/Fifty

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Funny Farm

Funny Farm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vacation

Vacation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry