Sort by

Evan has logged 33 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hawks

Hawks

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fifty/Fifty

Fifty/Fifty

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Funny Farm

Funny Farm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vacation

Vacation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Big Man

Little Big Man

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The General

The General

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Pleasure Garden

The Pleasure Garden

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paperhouse

Paperhouse

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Not of This Earth

Not of This Earth

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cast a Dark Shadow

Cast a Dark Shadow

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sky Bandits

Sky Bandits

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Driving Force

Driving Force

1988
×
★★
Read the review Edit this entry