Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rumble

Rumble

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Edit this entry