Jameson has logged 33 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
This Means War

This Means War

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Multiplicity

Multiplicity

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Devil's Knot

Devil's Knot

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Frank

Frank

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ledge

The Ledge

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Identity

Identity

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rounders

Rounders

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry