Sort by

Jameson has logged 361 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Is It

This Is It

2009
×
Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
War

War

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Edit this entry  
17
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
The Captive

The Captive

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Rambo

Rambo

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Dad

Dad

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Army Now

In the Army Now

1994
×
★★★
Edit this entry  
02
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
3 Men and a Little Lady

3 Men and a Little Lady

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Brown

Harry Brown

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry