Sort by

Jameson has logged 21 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Gridiron Gang

Gridiron Gang

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry