CinemaStan has logged 37 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monsters

Monsters

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Edit this entry  
24
The Battles of the Coronel and Falkland Islands

The Battles of the Coronel and Falkland Islands

1927
×
Edit this entry  
23
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The White Crow

The White Crow

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Quake

The Quake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★½
Edit this entry  
01
Appaloosa

Appaloosa

2008
×
★★★½
Edit this entry