• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Self-Portrait

  • Fifth Year

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Road Runner

  • Love in the Time of Corona

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Twins

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • My Back Pages

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Khaite FW21

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Objecto

    ★★★★★

  • Lifesavers

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Goodbye, Goodbye

  • Soul

    ★★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Keepsakes

  • He110

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

  • The Stunt Double

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Elevated

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • Marcy Learns Something New

  • Forget About Everything for Awhile

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Maggie Simpson in Playdate With Destiny

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★