julian has logged 24 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
1500 Words

1500 Words

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★★
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry