Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama 2

  • Dreams in the Witch House

    ★★½

  • The Outside

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Birdemic 3: Sea Eagle

  • Project Wolf Hunting

    ★★★½

  • Sick

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Day Shift

    ★★½

  • Prey

    ★★★

  • Skinamarink

    ½

  • Out There Halloween Mega Tape

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • A Wounded Fawn

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Allegoria

  • Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dark Glasses

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Miss Willoughby and the Haunted Bookshop

    ★½

  • Resurrection

    ★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Deadguy: Killing Music

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Like a Dirty French Novel

    ★★★★

  • Freakscene: The Story of Dinosaur Jr.

    ★★★½

  • I'll Be Around: Side A

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • The Sadness

    ★★★★

  • The Stylist

    ★★★½

  • The Last Matinee

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • La Llorona

    ★★★½

  • Demon Squad

    ★½

  • Satanic Panic

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★

  • I See You

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The Ranger

    ★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Honor Farm

    ★★½

  • A Dark Song

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • The Christmas Dragon

    ★½