RSS feed for CinematicGarbag

CinematicGarbag has logged 46 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
26
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rambo

Rambo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Rambo III

Rambo III

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
First Blood

First Blood

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Enter the Anime

Enter the Anime

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Otherhood

Otherhood

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Kidnapping Stella

Kidnapping Stella

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Stuber

Stuber

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Point Blank

Point Blank

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Furie

Furie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry