• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Bubble

  • The Lost City

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Hating Game

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Rescue

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★