jenna🍊 has logged 266 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Holidays

Holidays

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lapland Odyssey 3

Lapland Odyssey 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Sixpack

Sixpack

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Home Movies

Home Movies

2017
×
Edit this entry  
10
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raspberry Boat Refugee

Raspberry Boat Refugee

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zoe

Zoe

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry