• Bad Trip

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Anima

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • L'Observateur

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Screwball

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Gotti

    ★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • The Image Book

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★