Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Napoleon

Napoleon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Edit this entry  
22
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Pootie Tang

Pootie Tang

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
Edit this entry  
10
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
08
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
02
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Dark City

Dark City

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Outland

Outland

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
20
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry