Sort by

CinemaVoid 🏴‍☠️ has logged 459 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The United States of Insanity

The United States of Insanity

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ménilmontant

Ménilmontant

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Salon Kitty

Salon Kitty

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Inspector Wears Skirts

The Inspector Wears Skirts

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bedevilled

Bedevilled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demon City Shinjuku

Demon City Shinjuku

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Freshman

The Freshman

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Friday

Black Friday

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mars of Destruction

Mars of Destruction

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Student of Prague

The Student of Prague

1913
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toxic Crusaders The Movie

Toxic Crusaders The Movie

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
Fubar

Fubar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Samsara

Samsara

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twinkle Nora Rock Me!

Twinkle Nora Rock Me!

1985
×
Read the review Edit this entry  
18
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Krull

Krull

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Robotrix

Robotrix

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Category III: The Untold Story of Hong Kong Exploitation Cinema

Category III: The Untold Story of Hong Kong Exploitation Cinema

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry