Sort by

Laura has logged 28 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Goat

Goat

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Lightningface

Lightningface

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Interview

The Interview

1998
×
★★
Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Gift

The Gift

2000
×
★★½
Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gayby Baby

Gayby Baby

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Loving

Loving

2016
×
Edit this entry