tessa has logged 18 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Three Months

Three Months

×
Read the review Edit this entry  
15
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Comet

Comet

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry