• Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Boxing Day

  • My Fiona

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Diana: The Musical

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Arthur Rambo

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Survivor

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

  • The Starling

    ★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Saloum

    ★★★½

  • The Falls

    ★★½

  • True Things

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Sundown

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Encounter

    ★★★

  • Cinderella

    ★★

  • Cyrano

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Demonic

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Off the Rails

    ★½

  • Old

    ★★½

  • The Restless

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • BELLE

    ★★★

  • France

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Invisible Demons

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★