Alistair Ryder has logged 30 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Merchant of Four Seasons

The Merchant of Four Seasons

1972
×
Edit this entry  
29
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Piku

Piku

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mine

Mine

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★
Edit this entry  
11
The Clan

The Clan

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
The Fits

The Fits

2015
×
Edit this entry  
08
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★½
Edit this entry  
07
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Faults

Faults

2014
×
★★★
Edit this entry