Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Edit this entry  
18
Assassin Club

Assassin Club

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Edit this entry  
11
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Sentinel

Last Sentinel

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Edit this entry  
06
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knuckleball

Knuckleball

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Edit this entry  
01
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pain Hustlers

Pain Hustlers

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Breach

The Breach

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Hunted

Night of the Hunted

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hoarder

The Hoarder

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Slapface

Slapface

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monolith

Monolith

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Reptile

Reptile

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
When a Stranger Calls Back

When a Stranger Calls Back

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Angry Black Girl and Her Monster

The Angry Black Girl and Her Monster

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Play Dead

Play Dead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Come True

Come True

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry