Sort by

Cinéologist has logged 267 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Death Valley

Death Valley

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
London Heist

London Heist

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Great White

Great White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
We Couldn't Become Adults

We Couldn't Become Adults

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yara

Yara

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read other review Edit this entry  
31
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Edit this entry  
24
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
In for a Murder

In for a Murder

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Manor

The Manor

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Operation Hyacinth

Operation Hyacinth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Furies

The Furies

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Starling

The Starling

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Intrusion

Intrusion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read other review Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★½
Read other review Edit this entry