Sort by

Cinéologist has logged 23 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Starling

The Starling

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Intrusion

Intrusion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Father Who Moves Mountains

The Father Who Moves Mountains

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prey

Prey

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Butchers

Butchers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Level 16

Level 16

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superhost

Superhost

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry