• The Life Ahead

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Normal People

  • Extraction

  • My Daughter's Psycho Friend

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

    ★½

  • The Hunt

    ★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Falling Inn Love

  • Nimic

    ★½

  • Murder at the Mansion

  • Ready or Not

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Atlantics

  • Karaoke Superstar

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Red Film

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • High Life

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Loro

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • The Package

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Cam

    ★★½

  • One Small Step

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Animal Behaviour

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Candy Jar

    ★★

  • Loro 1

    ★★★

  • Bao

  • Alex Strangelove

  • Tweet-Tweet

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Sconnessi

    ½

  • L'Animale

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★½

  • Blindspotting

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★

  • Christmas Wedding Planner

    ½

  • F*&% the Prom

    ½

  • I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

    ★★★

  • Coco

  • Weekends

  • Rose Gold

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird