Sort by

maria concetta has logged 27 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ixcanul

Ixcanul

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
The Holy Girl

The Holy Girl

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Opening Day of Close-Up

Opening Day of Close-Up

1996
×
Read the review Edit this entry  
16
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
Read the review Edit this entry  
16
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Edit this entry  
12
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
My Daughter's Psycho Friend

My Daughter's Psycho Friend

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
Edit this entry  
06
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Psychout for Murder

Psychout for Murder

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fists in the Pocket

Fists in the Pocket

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry